Články 11. kolo Táborské hasičské ligy nás zavedlo na rychlou dráhu do obce Želeč kde se pod taktovkou SDH Ústrašice konala 18. 8. 2018 soutěž „7. ročník O pohár obce Ústrašice a 4.ročník Memoriálu Patrika Pažina“

Krásné počasí a již tradičně kvalitní a rychlá dráha předpovídalo rychlé odpoledne, o čemž se mohli přesvědčit jak diváci tak 27 mužských, 15 ženských a 8 veteránských týmů. Regulérnost soutěže nám pohlídali hlavní rozhodčí a startér pan Doležal. Na koš dohlížel pan Novák a čáru nástřiku pan Čihák. Časomíra byla již tradičně ze Strmilova a celé odpoledne nás provázela dvojice komentátorů Koláč a Munďa.

V mužské kategorii byly k vidění 3 požární útoky pod hranicí 17ti vteřin. Za čas 16:65s si odvezli 20 bodů do tabulky kluci z SDH Šipoun, druhé místo bral s časem 16:86s Krotějov Sport a třetí byla Stoklasná Lhota 16:98s. Dále následovalo 13náct časů v hodnotě 17ti vteřin Zdislavice 17.03s, Žďár 17.09s, Chotěmice 17.12s, „domácí“ Ústrašice B 17.36s, Kamenice nad Lipou 17.44s, Jaronice 17.59s, Dobronice a Slapy shodně 17.63s, Řepeč 17.76s, Rybova Lhota 17.85s, Skrýchov u Malšic 17.90s a poslední 1 bod do tabulky za 15té místo braly Drunče 17.98s. Dále padlo šest časů v hodnotě 18ti vteřin, tři časy za 19 vteřin, jednou 26,71s a Choustník NP. Smůlu měli borci z Žirovnice, kteří se nestihli dostatečně rychle přepravit z jiné soutěže. Ke svému pokusu nastoupili i bez možnosti promluvit do pořadí a zaběhli 17.95s. Nejrychlejší košař s časem 3.71s byl Marek Palán z Krotějov Sport a Jenda Kučera s časem 16.07s se stal nejrychlejším proudařem.

V ženské kategorii zvítězily Slapy s časem 17.65s, druhé byly Chotěmice 17.69s a bronz braly Dvorce A 17.73s. Čtvrtý post obsadila Nová Včelnice 18.29s, páté místo patřilo „domácím“ z Ústrašic 18.51s, šestou příčku vybojovala Kamenice nad Lipou s časem 18.56s a poslední bod si odvezly Dorce B 18.66s. Dále padaly časy nad 19s. Nejrychlejší košařkou se s časem 4.71s stala Žanda Hejná z Ústrašic. Plaketu pro nejrychlejší proudařku si za čas 16.27s odvezla Klára Adamovská z týmu Dvorce A.

Veteránskou kategorii ovládli borci ze Svatého Pole s časem 16.57s, druhé místo braly Tučapy 17.72s na třetím místě se umístila Želeč 17.87s, následovaly týmy Lom 17.98s, Dvorce 19.74s, Maršov 24.87s, Slapy C 43.29s a neplatný pokus měly Slapy D. Nejrychlejší proudař byl Levý Proud ze Svatého Pole 15.85s, ocenění za nej košík putovalo taktéž do Svatého Pole za čas 4.39s.

Finále, ve kterém se běželo, o věčně putovní pohár Patrika Pažina, se zúčastnilo pět nejrychlejších týmů základního kola. Pohár si zaslouženě odvezl Krotějov Sport za čas 14.38s (Pp 13.80s). Druhé místo patřilo Zdislavicím s časem 15.34s a třetí byla Stoklasná Lhota 15.74s. NP braly týmy Chotěmice a „domácí“ Ústrašice B, oba tyto týmy se do finále dostaly díky odstoupení týmů Šipoun a Žďár.

Kolem 17h proběhlo vyhlášení, kde byly všechny týmy oceněny. Nezapomnělo se ani na pány rozhodčí a časomíru Strmilov. Po ukončení se některé týmy vydaly na párty do Bezděčína, kde v neděli následovalo 12té kolo THL.

Datum vytvoření: 2.10.2018 17:58