Články O pohár starosty města Strmilov

O pohár starosty města Strmilov

Dne 21.7.2018 ve Strmilově pokračovala Táborská hasičská liga již šestým kolem letošní sezony.

Celkem se představilo 24 mužských a 10 ženských týmů. Sobotní soutěž začínala, stejně jako předchozí dva ročníky, od 11h dopoledne a na účastníky i diváky čekalo slunečné počasí.

Trať byla tvrdá s mírným stoupáním, které kompenzoval rychlejší náběh k základně. O dodržování pravidel se staralo tradiční trio rozhodčích Jiří Šustr, František Doležal a Jiří Čihák. Časomíru samozřejmě zajišťovalo domácí družstvo, stejně jako na předchozích soutěžích THL.

Jako první družstvo se na start postavili domácí. Po drobnějším zaváhání na vodě a výsledným časem 19,35s obsadil Strmilov celkově 11. příčku.  Nejlepší výkon v mužské kategorii podal Bohdalín, který přejížděl z extraligového závodu konajícího se v Brodeslavech okres Plzeň-sever. Tento tým měl nahlášený pozdější příjezd a jen pár minut chybělo, aby svůj útok nestihli. Bohdalínští ale vše zvládli včas a předvedli čas 16,91s. Levý proudař Matěj Staněk dosáhl času 16,62s a tím získal ocenění nejrychlejšího proudaře závodu. Druhou příčku obsadili hasiči z Kamenice nad Lipou časem 17,25s (16,71L). Vcelku vydařený útok Žďáru (17,46s) stačil až na třetí pozici. Čtvrtá byla Žirovnice (18,04s) a  Skrýchov u Malšic (18,05s) uzavíral pohárové příčky.

Ženskou kategorii vyhrálo družstvo ze Slap s časem 18,08s. Druhá skončila děvčata z Nové Včelnice (18,44s) a třetí děvčata z Chotěmic (18,65s). Času 16,88s a ocenění nejrychlejší proudařka dosáhla levá proudařka z družstva Ústrašic, ale sestřik na druhém terči jim zajistil čtvrtou bramborovou příčku.

Finálového kola se zúčastnilo prvních pět družstev z mužské kategorie, kde místo čtvrté Žirovnice běželi muži ze Zdislavic. Finálové kolo překvapivě dokončila všechna družstva. Nejlépe jej, stejně jako základní kolo, ovládlo družstvo Bohdalína a za čas 14,56s si odvezli 1000 Kč. Druhá byla Kamenice nad Lipou, třetí Žďár, čtvrté Zdislavice a poslední Skrýchov u Malšic s časem 15,91s.

Poháry VII. ročníku „O pohár starosty města Strmilov“ předával oceněným samotný starosta města pan Jaromír Krátký za pomoci starosty místního SDH pana Jaroslava Pauluse.

Po vyhlášení se návštěvníci trochu zchladili nečekaným prudkým deštěm, ale to nezabránilo mnohým z nich pokračovat v zábavě nadále až do pozdních nočních hodin. Na závěr bych chtěl všem účastníkům i návštěvníkům jménem SDH Strmilov poděkovat za účast a těšíme se na vás opět v příštím roce.

Datum vytvoření: 15.8.2018 17:26

Táborská hasičská liga 2017