Články 15. ročník O pohár obce Tučapy a 8. ročník Memoriálu Jaromíra Kuttelwaschera

15. ročník O pohár obce Tučapy a 8. ročník Memoriálu Jaromíra Kuttelwaschera

Letošní soutěži v Tučapech po dlouhých letech nepatřila první prázdninová sobota. S ohledem na množství pořádaných akcí v areálu SK Tučapy a hlavně pro přetlak žadatelů o pořádání soutěže v rámci Táborské hasičské ligy dne 30.6.2018, na nás „zbyl“ termín 9.6.2018. Nový termín se osvědčil a do mužské kategorie se přihlásilo 48 týmů mužů, v ženské kategorii to bylo 17 týmů a nově se v Tučapech představila kategorie veteránů 35+, do které se přihlásilo 8 týmů.

Ani letos jsme nechtěli diváky a hlavně soutěžící připravit o oblíbenou noční soutěž, která se v Tučapech konala v minulých letech. Stejně jako vloni byla nutná kvalifikace do nočního finále, kam postupovalo 8 nejlepších týmů žen a 16 týmů mužů.

O časomíru se nám postaral tým dobrovolných hasičů ze Strmilova. Hlavním rozhodčím byl pan Jiří Šustr z SDH Soběslav, startérem pan František Doležal z SDH Budíškovice, pomocný startér byl pan Jaroslav Paulus z SDH Strmilov a na čáru stříkání dozíral pan Jiří Čihák z SDH Dlouhá Lhota. Hudební doprovod zajišťoval DJ Jarda Hájek. O mluvené slovo se postaral Jiří Kubeš z místního sboru a Patrik Baláž z SDH Chotěmice. Celá soutěž byla vysílána online na www.firetv.cz .  

V mužské kategorii se nejlépe vedlo týmu SDH Šipoun z okresu Prachatice, který stanovil nový rekord dráhy v čase 16,78s. Zároveň si borci odvezli vypsanou prémii 1000,- Kč za pokoření hranice 17 sekund. Pod 17s se nikdo další nedostal. Na druhé příčce se umístili hasiči z týmu Špona Chářovice z okresu Benešov s časem 17,36s. Čas 17,44s stačil Stoklasné Lhotě na třetí místo. Chotěmice braly neoblíbenou bramborovou za čas 17,54s. SDH Milenovice z okresu Písek se umístil na pátém místě s časem 17,57s. Domácí rezerva skončila na 24. místě a áčko na 28. místě. Nejlepší sestřik v čase 16,33s předvedl Radek Mikuš na pravém proudu za tým Krotějov sport. Nejlepší koš měl Tomáš Vlček z týmu SDH Český Rudolec.

V ženské kategorii se nejlépe útok povedl týmu Dvorce A. Časomíra se zastavila v čase 16,65s a i v této kategorii je to nový rekord dráhy. Děvčata se také dočkala vypsané prémie 1000,- Kč za pokoření hranice 17s. I nejlepší proudařka Klára Adamovská byla z vítězného týmu. Nejlepší sestřik měl hodnotu 16,52s. Na druhém místě skončily Chotěmice s časem 17,87s. Třetí příčku obsadily hasičky z Bezděčína za čas 18,06s. O setinu hůře a čtvrté místo braly Ústrašice. V čase o další setinku více, tedy 18,08s a páté místo pro SDH Slapy. Nejlepší košařkou soutěže byla Kája Sedláčková z SDH Nová Včelnice.

V kategorii veteránů 35+ zvítězily sousední Dvorce v čase 17,14s. Druhý tým Slapy D s časem 18,72s a třetí SDH Lom s časem 18,90s. Nejlepší sestřik 16,58s měl Jiří Mareš s týmem domácích Tučap.

Po vyhlášení základního kola se mohlo začít běhat kolo finálové. Začínala děvčata a nejlépe se vedlo Ústrašicům, které dokončily v čase 18,65s. Druhé hasičky z Bezděčína s časem 18,91a a třetí Zdešov za čas 20,41s.

V mužském finále nakonec odstartovalo pouze 13 týmů, ale i tak bylo na co koukat. Nový rekord dráhy v mužské kategorii na 2B má hodnotu 14,58s a tohoto času dosáhli hasiči z Chářovic, kterým s časem 14,87s dýchal na záda tým Krotějov sport. Třetí místo braly Dolní Němčice z okresu Jindřichův Hradec za čas 15,24.

Nechtěnou trofej Tučapský šnek si odnesli hasiči z Chabrovice za čas 41,00s.

Na vyhlášení základního i finálového kola byly předány ceny v celkové hodnotě přesahující 30 tisíc Kč. Po vyhlášení následoval ohňostroj a diskotéka až do ranních hodin. Kdo vydržel až do sedmé ranní, dočkal se zdarma výborné česnečky.

Nezbývá než poděkovat všem, kdož přiložili ruku k dílu a hlavně sponzorům celé akce. Letos nám po dlouhé době přálo počasí, tak doufáme, že tomu bude i 8.9.2018, kdy chceme oslavit na hřišti výročí 140 let od založení SDH Tučapy.

 

Sponzoři soutěže:

Obec Tučapy; Sportovní klub Tučapy; Dopravní značení Tábor, Milan Breda; Vialit s.r.o., Soběslav; W + Weintzetl, s.r.o., Kvalitní německé dveře a zárubně značky Prüm; HOCHTIEF a.s., Planá nad Lužnicí; ČEVAK a.s., provozní středisko Tábor; Strabag a.s., Soběslav; Jasanka Chabrovice s.r.o.; Servis – technika – služby Soběslav, a.s.; Ing. Roman Čížek, projekční kancelář, Budislav; Víno Diviš, Zvěrotice; Hospůdka Na hřišti Tučapy – Tomáš Leibl; Sádrokartonářské práce Milan Kouba, Tučapy;  Autodílna Milan Vaněk, Soběslav; Dopravní značení Janev, Planá nad Lužnicí; Potraviny Na Růžku Tučapy, pí. Hrnčířová; Autodoprava František Pazdera - Goliat, Soběslav; Autodíly Soběslav; Pekárna OPEKO s.r.o, Choustník; Zahradnictví Neubauer, Tučapy; Andy auta Tábor a.s.; Stavební firma Š+H Bohunice, s.r.o.; Totus s.r.o.; Zemědělské obchodní družstvo Choustník; Martin Karas, obkladačské a zednické práce Tučapy; Ewžen Wratislav, Dírná; Wifcom a.s. – poskytovatel internetu; Antonín Matejčík, Tučapy; Řeznictví JPB Tábor; Jednota Tučapy; David Bejdák, Tučapy; Okna, dveře a autodoprava Milan Švejda, Tučapy; a mnoho dalších děkujeme ☺.

Datum vytvoření: 25.7.2018 19:33

Táborská hasičská liga 2017