Články 12. kolo Táborské hasičské ligy se konalo v neděli 20. srpna v Bezděčíně.

12. kolo Táborské hasičské ligy se konalo v neděli 20. srpna v Bezděčíně.

12. kolo Táborské hasičské ligy se konalo v neděli 20. srpna v Bezděčíně a to hned druhý den po soutěži v nedaleké Želči, kde byl překonán dlouholetý rekord ligy v mužské kategorii. Bezděčín je nováčkem mezi tradičními pořadateli Táborské hasičské ligy, ovšem s touto výzvou se bezděčínští hasiči poprali skvěle a vytvořili pro závodníky podmínky slibující pěkné výkony. Celkem se do údolíčka po bývalém rybníku sjelo 42 týmů mužů a žen.

Hladký průběh soutěže a dodržování pravidel hlídal tým rozhodčích v čele a panem Jiřím Šustrem, který kontroloval základnu a hlídal ulité starty. Pan František Doležal výstřelem ze startovací pistole zahajoval požární útoky. Zda bylo vše v pořádku na koši, sledoval pan Pavel Přibyl. Nedotknutelnost čáry stříkání již tradičně svým bystrým okem střežil pan Jiří Čihák. Celým dnem všechny provázel vtipný a pohotový moderátor Jarda Hájek.

K prvnímu požárnímu útoku dne nastoupilo domácí družstvo mužů, kteří předvedli pro mnohé překvapivě platný pokus a s časem 20,43 s skončili na 17. místě. Vítězem, a zároveň držitelem nového rekordu tratě, se stal Bohdalín s časem 16,50 s (LP 16,28 s) a byla to jediná šestnáctka celé soutěže. Druhé místo si pro sebe nízkou sedmnáctkou ukořistil Žďár a vzal si zpět průběžné vedení v lize. Radost jistě měli chlapi z Českého Rudolce, kteří za čas 17,33 s brali třetí místo. Bramborová příčka patřila Chýnovským, kteří potvrdili vzestupnou formu a dostali se do finále. Poslední pohár za páté místo si za čas 17,56 s odvezli Milenovice. Sobotní vítězové a držitelé již zmiňovaného nového rekordu ligy z Krotějova skončili po prostřiku pravého proudaře na šestém místě a určitě nebyli s výkonem spokojeni a o vítězi ligy v mužské kategorii rozhodnou poslední dvě kola v Kozmicích a ve Zhoři.

Ženskou kategorii zahájily domácí ženy - bohužel neplatným pokusem po problémech při náběru vody a potvrdily tak, že doma se těžko vyhrává a svým výkonem tak nenavázaly na sobotní ligové vítězství v Želči. Pro první místo si doběhly dámy z Kamenice nad Lipou, které si připsaly deset bodů a v průběžném pořadí ligy poskočily o stupínek výše na druhé místo. Ženy z Chotěmic stříkly další sedmnáctku v sezóně a braly druhé místo. Třetí místo patřilo tentokrát ženám ze Slap. Těsně pod stupni vítězů se umístila Nová Včelnice a poslední pohár za páté místo si odvezly Dvorce B.

Po skončení kategorie žen se ve finále mužů utkalo pět nejlepších týmů a pořadí se tentokrát proházelo - Žďár si doběhl pro místo první a bral sud piva, druhý byl Chýnov, třetí Milenovice, čtvrté místo patřilo Bohdalínu a neplatný pokus předvedl Český Rudolec.

Při vyhlášení byla předána i ocenění za individuální výkony. Nejlepší košařka i proudařka byla z Nové Včelnice, u mužů to pak byl bohdalínský proudař a krotějovský košař. Oceněni byli také páni rozhodčí, kteří předvedli tradičně bezchybný výkon.

Všem týmům děkujeme za účast a doufáme, že se příští rok potkáme „Pod Lesíkem“ znovu. Zvláštní poděkování patří všem, kteří se na přípravách soutěže podíleli, a také kamarádům z SDH Skrýchov, kteří se starali coby technická četa o bezproblémový průběh soutěže.

Datum vytvoření: 28.8.2017 11:56

Táborská hasičská liga 2017