Články První nedělní soutěž se konala ve Slapech

První nedělní soutěž se konala ve Slapech

            Dne 25.6. odstartovala první nedělní soutěž Táborské hasičské ligy, která následovala po sobotním klání v Chrboníně. Nedělní soutěži předcházela tradičně sobotní party, která se letos konala v duchu Vánoc. Celým večerem nás provázel nezničitelný DJ Jarda Hájek.

            Samotný 6. ročník soutěže „O putovní pohár starosty obce Slapy“ začal v 11 hodin dopoledne a k vidění byly týmy z Táborska a okolí. Celkem se do soutěže zapojilo 32 týmů v kategorii mužů, 14 týmů v kategorii žen a v neposlední řadě i 6 týmů veteránů. 

            Příznivé počasí a tvrdý povrch tratě přálo výkonům družstev. Těchto podmínek nejlépe využili muži z Krotějova, kteří za čas 16,59s brali zaslouženou první příčku. Těsně za Krotějovem se umístil tým z Bohdalína, za čas 16,85s si kluci připsali stříbrnou pozici. Posledním týmem, který dosáhl na bednu se stali muži s Chotěmic s časem 17,13s. Bramborou medaili si odvezl tým ze Stoklasné Lhoty, který zastavil časomíru v čase 17,31s. Ani domácí chlapi z týmu Slapy A nezaháleli a za čas 17,34s si připsali 5. místo. Hranici 18 sekund ještě překonal Chýnov s časem 17,73s, Drunče s časem 17,88s a Drahňovice s časem 17,93s. Svůj požární útok nedokončilo celkem 5 družstev.

            Po kategorii mužů následovala krátká pauza na občerstvení a přestavení dráhy pro kategorii žen a veteránů. První místo suverénně obsadily holky z Ústrašic, které dokázaly zastavit terče v čase 17,29s. Druhou příčku braly loňské vítězky THL ze Dvorců za čas 17,91s. Bronzovou medaili si odvezla děvčata ze Zdešova s časem 19,25s. Bramborou pozici bral tým děvčat z Chotěmic. Čas 19,74 stačil pouze na 4. místo. Pátou příčku obsadily pořadatelky předchozího kola, a to děvčata z Chrbonína, která dokončila svůj pokus těsně pod hranicí 20-ti sekund. Za čas 19,91s si připsaly 5. místo. V kategorii žen nedokončila pouze děvčata z Kamenice n. Lipou.

            Kategorii veteránů ovládl domácí tým Slapy D. Na zlatou příčku dosáhli s časem 18,14s. Ani veteráni ze Slapy C se nezaháleli a s časem 18,37s vybojovali stříbrnou pozici. Bronzovou medaili bral tým veteránů z nedalekých Malšic za čas 18,94. 4. místo a poslední dokončení pokus patřil mužům z Lomu za čas 19,54s. Veteráni z Obory a Tučap svůj pokus nedokončili.

            Putovní pohár o který se celý den bojovalo, vyhrál ve finále vítěz základního kola. Kluci z Krotějova předvedli famózní útok a za čas 14,26s si pohár odvezli oprávněně. Ostatní týmy, které na putovní pohár nedosáhly mohou zkusit své štěstí opět za rok.

            Po finále následovalo vyhlášení celého nedělního klání. Předány byly poháry a věcné ceny. Oceněni byli také nejrychlejší proudaři. Nejrychleším proudařem v kategorii mužů se stal Jakub Čipera (16,57s). Nejrychleší proud v kategorii žen předvedla Kateřina Škrdletová (16,30s). Ani na veterány nebylo zapomenuto a nejrychlejším proudařem v této kategorii se stal Petr Novotný (17,36s).

            Všem zúčastněným týmům děkujeme a přejeme hodně štěstí v dalších soutěžích Táborské hasičské ligy.

Datum vytvoření: 18.7.2017 21:44

Táborská hasičská liga 2017