Články Chýnovská soutěž s první přeháňkou a s první šestnáctkou v historii

Chýnovská soutěž s první přeháňkou a s první šestnáctkou v historii

V sobotu 8. července se na fotbalovém hřišti v Chýnově konal již IV. ročník soutěže „O pohár starosty města Chýnov“, kterého se zúčastnilo celkem 28 družstev mužů, 12 družstev žen a 8 družstev veteránů. Hlavním rozhodčím celé soutěže byl pan Jiří Šustr ze Soběslavi, který zároveň kontroloval ulité starty. Startérem celé soutěže byl pan František Doležal z Budíškovic. Koš hlídal Jaroslav Paulus ze Strmilova. Na nedotknutelnou čáru stříkání přísně dohlížel pan Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Během soutěže nás provázelo vlídné počasí, ale oproti předchozím ročníkům jsme se letos neobešli bez malé cca dvaceti minutové prudké přeháňky, během které hlavní rozhodčí přerušil celou soutěž. Dosavadní držitel rekordu trati Žďár si vylepšil svých 17,07s na rovných 17s, nicméně rekord trati si neudržel. Jako rozjetý parní válec k nezastavení se na Chýnovskou dráhu vrhli draci z týmu Krotějov sport a sebrali všechna nejvyšší ocenění co mohli. Svým časem 16,90s nejen že vylepšili rekord trati, ale dali i první 16kový čas na této trati a vyhráli tak hlavní kategorii.

Nejrychlejší útok soutěže předvedl již zmiňovaný tým z Krotějova, který zastavil časomíru na hodnotě 16,90. Na druhé příčce skončil taktéž zmiňovaný tým ze Žďáru s časem 17,00s. Bronzovou příčku obsadil obhájce loňského vítězství Stoklasná Lhota s časem 17,36s. Těsně pod bednou, nicméně s pohárem, skončilo družstvo Drahňovic s časem 17,90s. Na pátém a zároveň posledním pohárovém místě se usídlilo družstvo Českého Rudolce s časem 18,57s. Šestá a první nepohárová příčka zbyla na domácí družstvo Chýnova, které časomíru zastavilo na hodnotě 18,64s. Další trojici umístěných týmů v předních příčkách moc vidět není, ale využili situace pomalých časů a zaběhli svůj standart a brali tak větší porci bodů než na jiných soutěžích. Nejrychlejší z těchto týmů bylo družstvo z Božejovic, které si časem 18,88s zasloužili 7.místo, následování 8. Kozmicemi – 18,92s a 9. Strmilovem – 19,08s. První desítku uzavírala Kamenice nad Lipou s časem 19,13s. Další bodované týmy se umístili následovně: 11.místo Slapy A – 19,46s, 12.místo Zhoř u Tábora – 19,85s, 13.místo Rybova Lhota-Ústrašice – 20,02s, 14.místo Ústrašice B – 20,07s a 15.místo Obora. Mimo bodované příčky se umístily týmy: 16.místo Dobronice – 20,14s, 17.místo Žirovnice – 20,86s, 18.místo Střezimíř – 21,40s, 19.místo Drunče – 22,11s, 20.místo Choustník – 22,18s, 21.místo Skrýchov – 22,24s, 22.místo Nová Ves u Chýnova – 23,72s, 23.místo Kamenná Lhota – 25,71s, 24.místo Sloup – 28,34s, 25.místo Chabrovice – 28,48s a poslední dokončený útok předvedli Krátošice s časem 31,79s. V kategorii mužů bylo k vidění jen dvou neúspěšných pokusů, a to v podání Řepče, která dostala D za koš a Slapy B nedokončili svůj pokus, kde i přes problémy se sražením savic nestihl PP zapojit proudnici.

Po krátké pauze na přestavění dráhy následovala kategorie žen. Tuto kategorii vyhrálo družstvo ze Zhoře u Tábora s časem 18,18s Stříbro patřilo družstvu z Ústrašic s časem 18,38s následované bronzovou Kamenici nad Lipou s časem 18,57s. Na bramborové příčce se usídlilo družstvo Dvorce B s časem 19,16s. Stejně jako v mužské kategorii i pro ženy byly připraveny poháry do pátého místa a tak si poslední pohár z rukou starosty města Chýnov převzala děvčata z Bezděčína s časem 19,61s. O poslední bodované příčky se podělili shodně o dva body týmy z Chrbonína a Nové Včelnice, kde proudařka z Nové Včelnice sestřelila terč shodně jak za svůj domovský tým tak i zapůjčená do Chrbonína v hodnotě 19,65s. Na první nebodované 8.příčce se umístily Chotěmice, které s nejrychlejším sestřikem na LP bohužel dokončili svůj pokus na druhém proudu až v hodnotě 20s. Na dalších nebodovaných příčkách se umístily družstva: 9.místo Slapy – 20,25s, 10.místo Smrkov – 20,67s, 11.místo Malšice – 23,18s a s diskvalifikací po problémech na koši skončilo družstvo Krátošic.

Následovala kategorie veteránů, které se v Chýnově zúčastnilo dvakrát více družstev než loni. Celkem osm družstev se popralo o pořadí takto: 1.místo Chrbonín A – 16,48s, 2.místo Slapy C – 17,87s, 3.místo Chrbonín B – 18,63s, 4.místo Slapy D – 20,53s, 5.místo Maršov – 24,80s. Dokončit se nepovedlo týmům z Obory, Lomu a Chýnovu, kdy se všem třem povedlo přešlápnout čáru stříkání. Jako jednotlivce si dovolím zmínit nejrychlejšího košaře Tomáše Strnada z Chýnova zapůjčeného do družstva Chrbonín A, kterému se povedl koš s hodnotou 4,52s a nejrychlejší sestřik této kategorie předvedl Pepa Veselý taktéž z Chrbonína A s hodnotou 15,90s.

Po veteránech se začalo rozhodovat o tom nejdůležitějším, a to jaký tým se navždy zapíše na putovní pohár za vítězství v mužském finále. Do finále šlo šest nejrychlejších týmů základního kola. Jak jsem již zmiňoval Krotějovský parní válec tak nejen základní kolo ale i finále se tomuto týmu povedlo vyhrát s časem 15,86s. O desetinu přesně pomaleji zastavil domácí tým s časem 15,96s, Poslední na pomyslné bedně a poslední z dokončených pokusů předvedla Stoklasná Lhota s časem 17,24s. Týmy Drahňovic a Žďáru nedokončili a diskvalifikaci získal Český Rudolec.

Po ukončení soutěže proběhlo vyhlášení, kde si týmy odvezly diplomy, někteří věcné ceny a poháry pro ty nejlepší. V ženách si kralování v jednotlivcích rozdělily Chotěmice a Zhoř u Tábora. Nejrychlejší sestřik se povedl Klárce Schorné z Chotěmic s časem 17,14s a nejrychlejší koš si odvezla Lucka Nováková ze Zhoře u Tábora s hodnotou 4,93s. V mužské kategorii bylo v jednotlivcích jasno. Krotějov sport se rozhodl vyhrát naprosto cokoliv co se na Chýnovské soutěži vyhrát dalo a tak si odvezl i další dva malé pohárky za jednotlivce. Nejrychlejšího sestřiku se sice zhostil Jenda Kučera ze Žďáru. Nebylo to bohužel za svůj domovský tým, ale za Krotějov s hodnotou 16,60s. Podle komentáře našeho komentátora si za brutální košík s hodnotou 3,53s odvezl pohár Marek Palán z Krotějova. Tímto pořadatelé rozdali vše co měli a soutěžní týmy se pomalu odebrali na cestu domů.

Tentokrát po naší soutěži nebude další kolo v Krátošicích pod rozhlednou, ale ve Strmilově a to 22.7.2017 již od 11:00.

Za pořadatele bych chtěl poděkovat všem soutěžícím za jejich ukázněnost v průběhu Chýnovské soutěže a také Městu Chýnov a FC Chýnov za propůjčení krásného areálu pro naší soutěž.