Články Předposlední kolo Táborské hasičské ligy 2016 se konalo na známé trati ve Zhoři u Tábora.

Slunečné počasí nalákalo na místní trať 37 mužských týmů a 18 týmů žen. Hlavním rozhodčím byl Jiří Šustr ze

Soběslavi. Startovací pistole se chopil František Doležal z Budíškovic u Dačic. Správné nasazení koše

kontroloval Martin Šimota z Malšic a na čáře stříkání číhal Jiří Čihák z Dlouhé Lhoty. Dosažené časy

měřila časomíra ze Strmilova. O hudební doprovod se postaral Jarda Hájek a soutěží provázeli dva

známí komentátoři Patrik Baláž z Chotěmic a Jiří Kubeš z Tučap. Pro všechny přítomné byl mimo jiné

připraven osvěžující bazén a také obchůdek s věcmi pro hasiče od firmy Dufek.

Krátce po 13. hodině padnul první startovní výstřel a místní trať se dočkala hned dvou šestnáctkových

a deseti sedmnáctkových časů v kategorii mužů. Na prvním místě skončili kluci z Chářovic „A“. Doběhli

si pro čas 16,75 (16,69). O druhou šestnáctku se postaral Žďár „A“, hodnota jejich času byla 16,90.

Třetí místo obsadil stále se zlepšující tým z Kamenice nad Lipou (17,01). Bramborová medaile patřila

Zdislavicím za čas 17,03. Pravý proudař sestříkl v čase 16,36 a stal se nejrychlejším proudařem dne.

Páté místo patřilo Drahňovicím, které startovaly mimo body, čas 17,12. Bohdalín zastavil časomíru na

hodnotě 17,35 a odvezl si 6. místo. Kluci z Chýnova si doběhli pro 7. místo, displej časomíry zastavili

na hodnotě 17,46. Na 8. místě doběhli kluci z Českého Rudolce (17,52). Na 9. místě Mrkevmotor

Stoklasná Lhota (17,54). 10. místo patřilo klukům z Řepče (17,58). 11. místo Daměnice (17,88), 12.

místo Jaronice – Srubec „A“ (17,89). Tým ze Zhoře u Tábora před domácím publikem ostudu neudělal.

Za čas 18,03 jim patřilo 13. místo. Jaronice – Srubec „B“ si na českobudějovicko odvezly 14. místo

(18,29). Slapy „A“ obsadily 15. místo (18,61). 16. místo a poslední bodovaná příčka v kategorii mužů

patřila jejich kolegům ze Slap „B“ za čas 18,70. Následovaly Drunče, Želeč „A“, Strmilov, Ústrašice „B“,

Žirovnice, Skrýchov u Malšic, Obora, Krátošice a tím skončily časy pod dvacet vteřin. Další se umístily

Dobronice u Chýnova. Krotějov sport si ve své první účasti na soutěži připsal 26. místo a měl

nejrychlejšího košaře soutěže, kterým byl Marek Palán (3,67). Následovaly Košice, Kozmice,

Moraveč a Tučapy „A“. Neplatné pokusy měly tentokrát Božejovice, Rybova Lhota, Lom, Chotěmice,

Zdešov a Bezděčín. Družstvo Želeč „B“ bylo diskvalifikováno.

V kategorii žen zvítězily už letošní jasné vítězky celého ročníku ligy holky ze Dvorců áčka. Doběhly si

pro čas 17,10. Na pravém proudu to bylo 16,96 a byl to nejrychlejší sestřik dne v ženské kategorii.

Druhé místo si odvezly holky z Kamenice nad Lipou „A“ (17,61). Holky ze Zhoře u Tábora vybojovaly na

domácí půdě výborné 3. místo a čas 18,03 je jejich nový rekord týmu. Pro 4. místo si doběhly Dvorce

„B“ (18,45). Holky z Chotěmic zastavily časomíru na hodnotě 18,57 a odvezly si 5. místo. Na holky z

Ústrašic zbylo tentokrát 6. místo (18,82). Poslední bodovanou příčku obsadily Slapy (19,13). 8. místo

patřilo Zdešovu (19,40). Místní trať zřejmě sedí i holkám z Lomu, když opět po roce zde překonaly svůj

rekord týmu. Za čas 20,00 jim patřilo 9. místo. Holky ze Smrkova si doběhly pro čas 20,26 a bylo to 10.

místo. Následovaly Malšice, Chrbonín, Nová Včelnice, Želeč, Krátošice a Bezděčín. Neplatné pokusy si

připsaly holky z Daměnic a Zdislavic. Nejrychlejší košařka soutěžě byla z Nové Včelnice (4,22).

Hned po kategorii žen se na řadu dostalo finále mužů na 2B. Kluci z Kamenice nad Lipou sestříkli v

čase 15,07 a bylo to první místo. Druhé skončily Chářovice „A“ (15,33). Bronzovou příčku obsadil Žďár

„A“ (15,62). Čtvrté byly Zdislavice (15,92). Drahňovice svůj pokus ve finále nedokončily.

Po vyhlášení výsledků a předání cen probíhala zábava pod širým nebem, kterou odehrál neúnavný dj Jarda Hájek.

Pořadatelé soutěže děkují za Vaši účast a budou se na Vás těšit na vyhlášení Táborské hasičské ligy v