Články Úvodní kolo Emas Táborské hasičské ligy 2023 začalo ve Žďáru

Úvodní kolo Emas Táborské hasičské ligy 2023 začalo ve Žďáru

Za polojasného počasí s teplotou okolo 20°C se ve Žďáru v sobotu 20.května uskutečnilo úvodní kolo Emas Thl 2023. Na start se postavilo 21 týmů mužů, 8 týmů žen a 2 týmy veteránů. Časomíru tradičně zabezpečil Sdh Strmilov. Jako hlavní startér se představil František Doležal a zkušené trio rozhodčích ve složení Jiří Šustr, Jiří Čihák a Josef Lukačovič.

Na začátek sezony se do Žďáru sjelo několik týmů, které se pravidelně účastní seriálu Extraligy ČR v pú, takže se bylo nač těšit. Přestože převládalo v květnu deštivé počasí, pořadatelé připravili regulérní dráhu, jejíž stav vydržel po celou dobu soutěže. V mužské kategorii si zaslouženě odvezli vítězství kluci z Sdh Žernovice, kteří jako jediní dosáhli času pod 17 vteřin, a to za čas 16.83s. Na stupních vítězů je doplnili druzí kluci z Drahňovic s časem 17.23s a třetí Bezděkov pod Třemšínem s časem 17.30s. Další v pořadí následovaly Nalžovice, Zdislavice, Krotějov Sport, Sedlčany, Dobronice u Chýnova, Žďár, Strmilov, Skrýchov u Malšic, Český Rudolec, Choustník, Chotěmice, Slapy atd.

Ženskou kategorii ovládly ženy ze Zdislavic velmi pěkným časem 16.88s  před Chlumem u Vlašimi 17.50s a třetí Zhoří u Tábora 19.36s. Další v pořadí následovaly Chrbonín, Volenice A, Volenice B, Zdešov a Nová Včelnice.

Veteránskou kategorii vyhrálo Svaté Pole 16.88s před Chotěmicemi 29.12s. Poté následovalo finále mužů na 2B, kde opět nenašel přemožitele tým ze Žernovic 14.89s. Na druhém místě se umístily Drahňovice 15.06s před třetím Krotějovem Sport 15.13s. Dále se umístily Dobronice u Chýnova , Sedlčany a Žďár. Cenu za nejrychlejšího proudaře získal levý proud ze Žernovic a v ženách levá proudařka ze Zdislavic.

Další kolo Emas THL je na pořadu 3.a 4.června v Chotěmicích a Tučapech.

Datum vytvoření: 1.6.2023 9:40