Články XII. Memoriál Michala Velíška v Chrboníně

XII. Memoriál Michala Velíška v Chrboníně

Den po vysvědčení se hasiči sjeli do Chrbonína na již XII. Memoriál Michala Velíška. Tato soutěž byla 4. kolem Táborské hasičské ligy. Za slunného počasí k nám dorazilo celkem 32 mužských, 15 ženských týmů a 8 veteránů. O férové měření se jako každoročně postarala časomíra SDH Strmilov. Všechny výsledky spravedlivě posuzovala čtveřice rozhodčích, kterým tímto děkujeme.

Hned první útok v mužské kategorii v podání Záhorčic nastavil laťku opravdu vysoko ve chvíli, kdy se časomíra zastavila v čase 15:99. Tento čas si zapisujeme jako rekord dráhy a druhý nejrychlejší čas v Táborské lize. Prvenství stále patří týmu Krotějov sport za čas 15:95 z minulé sezóny. Rychleji už terče nikdo srazit nedokázal a pohár za první místo putoval do Záhorčic. Na stupně vítězů se dále postavil tým z Chotěmic za čas 16:58 a Bohdalín s časem 16:89. Žádný z dalších týmů už šestnáctkový čas nepředvedl a na čtvrtém místě skončily Dolní Němčice s časem 17:14 a pátí byli muži z Kamenice nad Lipou (17:26). Nejlepším košařem v této kategorii byl košař z Bohdalína, cena za nejrychlejšího proudaře potom putovala do Záhorčic za sestřik v čase 15:79.

Po skončení mužské části soutěž pokračovala kategorií žen. Jako první se na start postavilo domácí družstvo, které časem 17:94 přepsalo své osobní maximum. Tento čas však stačil až na 4. místo. Na zdejší rychlé dráze zvítězila děvčata z Dvorců A s časem 16:41. Ceny za druhé místo bral Bezděčín (17:13) a třetí skončil tým z Ústrašic s časem 17:86. Nejrychlejší košařka byla z Nové Včelnice, její tým však vybojoval až 6. místo za čas 18:38. Pravá proudařka ze Dvorců A dokázala srazit terč nejrychleji v čase 16:26.

Ženskou část bezprostředně následovala soutěž veteránů na 2B, ve které zvítězilo družstvo z Dvorců (15:76). Stříbrný byl tým ze Svatého Pole (16:01), kde byl i nejrychlejší košík, a bronz si odnesli domácí za čas 16:86. Nejrychlejší sestřik si připsal levý proudař ze Dvorců.

Finále, kam postupovalo pět nejlepších družstev z mužské kategorie, ovládly Chotěmice (14:45) následované Bohdalínem (15:53) a Skrýchovem (16:39). Družstvo ze Záhorčic bylo diskvalifikováno a Dolní Němčice měly neplatný pokus.

Po slavnostním vyhlášení a předání všech cen proběhla, jako již tradičně, doplňková soutěž v pivní štafetě. Ženy měly vypít čtyřikrát malé pivo, což v rekordním čase 18:60 zvládly ženy ze Dvorců A. Mezi muži pil nejrychleji Skrýchov, který obhájil své loňské vítězství.

Za SDH Chrbonín děkujeme všem, kteří se na hladkém průběhu soutěže i na její přípravě podíleli.

Datum vytvoření: 25.7.2018 19:37

Táborská hasičská liga 2019