Články Sezona 2019 byla ukončena posledním kolem ve Zhoři u Tábora

Sezona 2019 byla ukončena posledním kolem ve Zhoři u Tábora

V sobotu 7. září proběhlo 14té a zároveň poslední kolo Táborské hasičské ligy pro rok 2019 ve Zhoři u Tábora. Přestože v mužské i ženské kategorii bylo o vítězích rozhodnuto ještě před začátkem soutěže, přijelo se o poslední body do tabulky poprat celkem 27 mužských a 15 ženských týmů. Dalších 5 družstev soutěžilo v kategorii veteráni.
Nejlepší výkon již po několikáté předvedlo mužstvo Krotějov Sport. Muži všem dokázali, že se právem stali mistry THL pro rok 2019 a za čas 16:25 odjížděli se zlatem. Z vítězného týmu byli oceněni jak nejlepší košař Marek Palán - 3:59, tak nejlepší proudař Honza Kučera - 16:04. Krásný útok a skvělé druhé místo si na závěr svého působení připsali kluci z Bohdalína. Stříbro jim patřilo za čas 17:13 a Bohdalín potvrdil, že dlouhodobě patřil mezi nejlepší týmy ligy. Třetí místo si vyběhl stále se zlepšující tým ze Skrýchova u Malšic, který útok dokončil v čase 17:40. Čtvrtou příčku obsadily Drunče - 17:43, pátí byli muži z Drahňovic -17:46. Šestým místem a časem 17:55 si celkové druhé místo v tomto ročníku THL pojistila Špona Chářovice. Na seilmém místě se s časem 17:67 umístily Dobronice u Chýnova. Osmou příčku si s časem 18:21 vyběhli muži z Ústrašic B. Deváté místo s časem 18:28 obsadil tým z Chotěmic. Ten se Šponou Chářovice bojoval o celkové druhé místo. Kvůli velkému prostřiku na levém proudu se ale mužům z Chotěmic nepodařilo své soupeře ze Špony Chářovice porazit, a tak se museli kluci spokojit s celkovým třetím místem. Desítku uzavíral Makov a čas 18:37. Na jedenáctém místě se umístily Kozmice 18:61 a dvanáctý skončil pořádající tým ze Zhoře u Tábora. Klukům se celou sezonu moc nedařilo, ale i tak si alespoň na poslední domácí soutěži připsali pár bodů za čas 18:72. Prostřik na pravém proudu a čas 18:72 znamenal pro Šipoun až třináctou příčku. První devatenáctkový čas na časomíře zastavil tým z Řepče 19:18, druhý pak Žirovnice 19:53 a to znamenalo místo patnácté. Následovala družstva Nová Ves u Chýnova, Rybova Lhota, Kamenice nad Lipou, Srubec, Řepeč D, Košice a Choustník. Týmy Jaronice, Český Rudolec, Žernovice A, Zdislavice a Lom svůj útok nedokončily.
Výborně zakončit sezonu se povedlo ženám z Chotěmic. Nejen že za čas 17:00, který je i jejich novým osobním rekordem braly zlato, ale ještě se jim podařilo vybojovat celkové druhé místo v celkovém pořadí před třetími Slapy. Z vítězného týmu byla i nejrychlejší proudařka Kačka Škrdletová - 16:75. Jasné vítězky letošního ročníku THL, holky z Bezděčína zastavily časomíru v čase 17:40 a za to jim patřilo druhé místo. Bronz putoval do Slap, za čas 18:17. Čtvrtá byla Nová Včelnice, která útok dokončila v čase 18:95. Z tohoto týmu byla vyhlášená i nejrychlejší košařka Kája Sedláčková - 4:28. Páté místo obsadil ženský tým z Lomu 19:05 a šesté byly Ratměřice s časem 19:11. Poslední bodované umístění za čas 19:22 patřilo Zdešovu. Následoval osmý Chrbonín 19:75, devátý Chválkov 20:78 a na desátém místě Choustník 21:58. Jedenáctý skončil Chlum 23:74 a poslední dokončený útok předvedly Ústrašice s časem 29:89. V ženské kategorii nedokončily Dvorce A, Dvorce B a bohužel po problémech na savicích i domácí Zhoř u Tábora.
Soutěž veteránů ve Zhoři ovládl tým ze Svatého Pole s časem 17:29, který si díky tomu zajistil i vítězství v celkovém pořadí ligy v této kategorii. Těsně za ním skončili veteráni z Želče, kteří dokončili v čase 17:39 a obsadili tak druhé místo. Za čas 18:66 si odvezli třetí příčku veteráni z Dvorců. Čtvrtý skončil Lom s časem 20:18. Jediný nedokončený útok v této kategorii si připsali veteráni z Obory. Nejlepší košař i proudař v této kategorii byli z vítězného Svatého Pole. Nejrychlejším košařem se stal Milan Farář 4:70, a proudařem byl Patrik Baláž 17:06.
Do finále nastoupily čtyři týmy, z nichž nejúspěšnější byla Špona Chářovice 14:81, druhé Drahňovice 15:83 a třetí Dobronice 17:48. Skrýchov u Malšic byl diskvalifikovaný.
Na závěr děkujeme všem sponzorům, rozhodčím a časomíře SDH Strmilov.
Sportovní část ligy máme po soutěži ve Zhoři za sebou. Vítěze známe a zbývá už jen slavnostní část, aby mohla být tato sezona řádně ukončena. Letos se sejdeme 5. října v kulturním domě v Košicích.

Datum vytvoření: 19.9.2019 8:56